Konferencja prasowa nt. sytuacji w szczecińskiej .Nowoczesnej

Podczas II części dzisiejszej (02.07.2019 r.) konferencji prasowej Przewodniczący .Nowoczesnej w woj. zachodniopomorskim, Poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk oraz Sekretarz Zarządu .Nowoczesnej w woj. zachodniopomorskim i Radny Rady Miejskiej w Koszalinie Błażej Papiernik odnieśli się do zmian w funkcjonowaniu struktury .Nowoczesnej w Szczecinie.

Przypomnijmy, że decyzją Zarządu Regionu z dn. 30 czerwca pojętą w demokratycznym głosowaniu przy zachowaniu wymaganego kworum, 5 kół na terenie miasta Szczecina zostało połączonych w jedno koło. W wyniku tej zmiany, wygasła funkcja Przewodniczącego Rady Powiatu Szczecin, którą do tej pory pełnił Przemysław Słowik. To stanowisko mogło istnieć wyłącznie w momencie, gdy na terenie powiatu istnieją co najmniej 2 koła.

Zarządzeniem Przewodniczącego Lubczyka, na stanowisko pełniącej obowiązki Przewodniczącej .Nowoczesnej w Szczecinie powołana została Ewa Jasińska, a funkcję tę będzie pełnić do czasu wyboru nowych władz w Szczecinie. Jak sama zapewniła, głównym celem jest wsparcie ze strony struktur wobec obojga zaprezentowanych dziś kandydatów .Nowoczesnej w zbliżających się wyborach do Sejmu RP.

Przewodniczący i Sekretarz Regionu odnieśli się również do oświadczenia byłego Przewodniczącego Szczecina. Zapewnili, że Radosław Lubczyk w dalszym ciągu jest zarówno członkiem .Nowoczesnej, jak i Przewodniczącym .N w woj. zachodniopomorskim. Mandat Przewodniczącego nie wygasł w momencie opuszczenia klubu, ponieważ do takiej sytuacji po prostu nie doszło – klub rozpadł się w wyniku jego opuszczenia przez Posła J. Protasiewicza. W wyniku tej decyzji, wszyscy posłowie wchodzący wcześniej w skład klubu poselskiego .Nowoczesna automatycznie stali się posłami niezrzeszonymi. Przewodniczący i Sekretarz dodali, że mają wsparcie władz krajowych .Nowoczesnej, a oświadczenie Przemysława Słowika z dnia 1.07.2019 r. jest wyłącznie jego wolną interpretacją, nie wywołującą żadnych skutków prawnych. Jedynym organem statutowym, który w sytuacjach spornych może dokonać wykładni Statutu, jest Krajowy Sąd Koleżeński.

Tym samym, decyzja Zarządu Regionu z 30.06 o połączeniu kół w Szczecinie jest cały czas w mocy i publikowanie jakichkolwiek innych interpretacji z pominięciem organów statutowych partii – w tym Zarządu Krajowego, z Przewodniczącą Zarządu na czele – jest celowym wprowadzeniem opinii publicznej w błąd i ma na celu stworzenie wrażenia konfliktu wewnątrz .Nowoczesnej w woj. zachodniopomorskim. W obecnej sytuacji, głównym celem .Nowoczesnej w zachodniopomorskim jest praca nad utworzeniem wspólnego i silnego bloku przed wyborami do Sejmu RP w ramach Koalicji Obywatelskiej – wierzymy, że zaprezentowane dziś nasze propozycje na kandydatów uwiarygodnią nas w Państwa oczach.

Fot. GS24

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?