Piotr Misiło dla wSensie.pl: Jako członkowie UE nie możemy podpalać domu, w którym mieszkamy

Na łamach „Rzeczpospolitej” ogłoszono, że coraz bliżej do zakończenia sporu z Unią Europejską o praworządność w Polsce. Według gazety „przełom w rozmowach był możliwy dzięki bezpośrednim kontaktom Mateusza Morawieckiego i Jeana-Claude’a Junckera”.

Na łamach „Rzeczpospolitej” ogłoszono, że coraz bliżej do zakończenia sporu z Unią Europejską o praworządność w Polsce. Według gazety „przełom w rozmowach był możliwy dzięki bezpośrednim kontaktom Mateusza Morawieckiego i Jeana-Claude’a Junckera”.

„Nigdy nie byliśmy tak blisko porozumienia z UE w sporze o praworządność. Ale musimy pamiętać, że jest wiele sił krajowych i zagranicznych, które zrobią wszystko, by to potrzebne porozumienie utrudnić”

– ocenił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Do tezy stawianej w „Rzeczpospolitej” w rozmowie z portalem wSensie.pl odniósł się poseł Nowoczesnej Piotr Misiło.

– W strukturach UE doskonale wszyscy zdają sobie sprawę, że zarówno „reforma sądownictwa” jak i zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, nie były żadnymi reformami wymiaru sprawiedliwości ani TK, tylko brutalnym ich upolitycznieniem i całkowitym zdominowaniem tych instytucji przez ludzi PiS. Opinia Komisji Weneckiej, składającej się z wybitnych prawników z całego świata (członkami są przedstawicie aż 60 państw!), była absolutnie druzgocąca i jednocześnie wskazała, że PiS łamie prawo i demokratyczne standardy. Przypomnę, że tylko jeden jej członek – nomen omen Węgier, na ponad 100 prawników, uważał inaczej – powiedział poseł Misiło.

– PiS bardzo by chciał, aby Bruksela przymknęła oko na łamanie w Polsce prawa, ale nie sądzę, aby to było możliwe – dodał polityk.

Poseł ustosunkował się do pytania, czy w ostatnim czasie stosunki na linii Polska – Bruksela poprawiły się.

– Nie, nie poprawiły, ale wszyscy mamy świadomość, że jako członkowie UE nie możemy podpalać domu w którym mieszkamy, a PiS to właśnie czyni i czyni to świadomie – ocenił parlamentarzysta.

Zapytaliśmy również, jak polityk odniesie się do słów ministra Szymańskiego, że „jest wiele sił krajowych i zagranicznych, które zrobią wszystko, by to potrzebne porozumienie utrudnić”.

– Jedyna taka realna siła zasiada w swoim gabinecie przy ul. Nowogrodzkiej – to Jarosław Kaczyński. Bardzo odważna teza Pana Szymańskiego. Bardzo – podsumował Piotr Misiło.

Treść na https://www.wsensie.pl/polska/27914-przelom-w-stosunkach-polski-z-bruksela-misilo-nowoczesna-dla-wsensie-pl-jako-czlonkowie-ue-nie-mozemy-podpalac-domu-w-ktorym-mieszkamy

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?