Wizyta Katarzyny Lubnauer i Adama Szłapki w Szczecinie

15 lutego 2018 roku stolicę województwa Zachodniopomorskiego odwiedziła Przewodnicząca Nowoczesnej – Katarzyna Lubnauer, wraz z Sekretarzem Generalnym – Adamem Szłapką.

Wizyta miała miejsce w ramach trasy #TourPolska, którą Przewodnicząca odbywa od 10 lutego. Do tej pory odwiedziła m.in. Olsztyn, Przemyśl, Gdańsk, Gdynię i Lublin, a w następnych dniach spotka się z mieszkańcami Zielonej Góry i Radomia.
Wizyta zaczęła się poranną konferencją prasową,  w której udział wzięli Przewodnicząca wraz z Sekretarzem Generalnym oraz Przewodniczący Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego i Poseł na Sejm RP – Radosław Lubczyk, Przewodniczący Regionu Szczecin i Poseł na Sejm RP- Piotr Misiło oraz Członkowie Zarządu Regionu: Przemysław Słowik i Dorota Chałat. Podczas konferencji prasowej omówiono sprawy najważniejsze dla Polski i województwa zachodniopomorskiego – w tym najbliższe wybory samorządowe w regionie.

Tak o konferencji prasowej pisały lokalne media:

1) Gazeta Wyborcza – Lubnauer w Szczecinie. Rozmowy o koalicji z PO. Po południu spotkanie z mieszkańcami 

2) Radio Szczecin – Chcemy przeorganizować program 500 plus

Pełen zapis konferencji prasowej znajduje się na profilu Nowoczesna Zachodniopomorskie na Facebooku.

Po konferencji prasowej, Przewodnicząca Katarzyna Lubnauer udzieliła wywiadu Radiu Szczecin, a następnie udała się na spotkanie do TVP Szczecin, gdzie wzięła udział w programie Spięcie. Z nagraniem ze spotkania można zapoznać się w tym miejscu: https://szczecin.tvp.pl/36025400/katarzyna-lubnauer-150218

Po wizycie w TVP Szczecin, Katarzyna Lubnauer udała się do redakcji Głosu Szczecińskiego, gdzie przeprowadziła rozmowę z Ynoną Husaim-Sobecką.

Po spotkaniach z mediami, Przewodnicząca wraz z Sekretarzem Generalnym i Przewodniczącym Zarządu Regionu udali się do siedziby Platformy Obywatelskiej, gdzie odbyli spotkanie z Olgierdem Geblewiczem – Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego oraz Arkadiuszem Marchewką – Posłem na Sejm RP ze Szczecina. Rozmowa dotyczyła możliwej koalicji w wyborach samorządowych pomiędzy Nowoczesną a Platformą Obywatelską.

Po spotkaniu zorganizowano konferencję prasową, w której wzięli udział przedstawiciele Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Pełen zapis można obejrzeć w tym miejscu. Relację można znaleźć również tutaj: 

  1. Lubnauer: minimum programowe PO i Nowoczesnej – w najbliższym czasie  – Gazeta Prawna
  2. PO i Nowoczesna powołują zespół programowy– Onet Szczecin
  3. Nowoczesna i PO w Szczecinie: rozmawiamy jak zatrzymać PiS, a co wyjdzie, zobaczymy – Głos Szczeciński
  4. Trudna koalicja na wyjątkowe czasy – Kurier Szczeciński

Po spotkaniu z przedstawicielami PO Katarzyna Lubnauer spotkała się z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego i Prezesem PSL w Zachodniopomorskim – p. Jarosławem Rzepą. Następnie przyszedł czas na spotkanie z mieszkańcami Szczecina. Podczas debaty poruszono kilka tematów ważnych dla społeczności stolicy województwa – m.in. wspólny start partii opozycyjnych w najbliższych wyborach samorządowych, rozmowa nt. możliwego kandydata na Prezydenta Szczecina czy najbliższych projektów ustaw, które .Nowoczesna złoży w Sejmie. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany zdań z obecnymi przedstawicielami różnych organizacji społecznych i politycznych.

Pod wieczór Przewodnicząca wraz z Sekretarzem Generalnym wzięli udział w posiedzeniu Rady Regionu woj. Zachodniopomorskiego, które odbyło się w Nowielicach koło Trzebiatowa.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego dnia. To z pewnością nie ostatnia wizyta Przewodniczącej w naszym województwie –  dziękujemy za spotkanie!

autor: B. Papiernik

foto: B. Papiernik, M. Łazor, P. Słowik

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?